play_arrow

از صفر به یک

اپیزود اول از صفر به یک

مجتبی شایسته ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ 1153 5


Background
share close

این اپیزود مقدمه ای درباره این فصل از پادکست کاکتوس می باشد. شما در این اپیزود با پیترتیل و نگاه او به کسب و کار آشنا می شوید و سپس توضیح مختصری در ارتباط با کتاب عنوان می شود.

کتاب از صفر به یک نگاه نوین پیترتیل به کسب و کار در کلاس کارآفرینی وی در دانشگاه استنفورد بود. در این کتاب او راه موفقیت را نشان نمی دهد. از نظر تیل الگوی مشخصی برای موفقیت وجود ندارد و ان بزرگترین پارادوکس کارآفرینی هست.او اعتقاد دارد در پیمودن مسیر از صفر به یک فقط کافی است روی اصول کسب و کار تمرکز کنید تا الگوی موفقیت شما کشف شود.

پیتر می گوید، کپی کردن از یک کار موجود مثل حرکت از نقطه ۱ به نقطه N هست و در این مسیر شما چیز جدیدی یاد نمی گیرید و فقط انباشت اندوخته ها و مهارت های خود را بیشتر می کنید. او معتقد است برای کارآفرینی باید یک چیز بدیع خلق کرد. 

کپی سازی از یک اثر موجود، همیشه به مراتب آسانتر از خلق چیزی نو و اصیل است.

پیتر تیل

پیتر تیل، کارآفرین، سرمایه گذار و سیاستمدار موفق امریکایی است که تجربه ی سال ها فعالیت خود در حوزه بنیانگذاری و سرمایه گذاری در شرکت ها و استارتاپ های بزرگ را در کتاب از صفر به به یک مطرح نموده است.

برای شنیدن این اپیزود در کست باکس اینجا رو کلیک کنید. تمام اپیزودهای پادکست کاکتوس رو در castbox میتونید بشنوید. 

کاکتوس در واقع بهترین پادکست فارسی هست. که اپیزودهای متنوعی رو منتشر میکنه که حال دلمون خوب باشه تا دنیا جای بهتری واسه زندگی بشه.

در اپلیکیشن کاکتوس پلاس، پادکست فارسی خوب بشنوید. برای دانلود اپلیکیشن ارزش افزوده ای ما اینجا رو کلیک کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
نظرات شما درباره این پادکست (0)

نظرتون رو برای ما بنویسین

Your email address will not be published. Required fields are marked *